Kariéra

Kariéra

Pojem kariéry v pojetí západního světa je spojen v tradičním čínském myšlení s cestou představovanou sektorem 1 a prvkem Vody. Je to vstup do života, domu i dalších prostředí.

1. Prostor, který neblokuje plynutí

Chceme-li, aby věci v životě plynuly, bereme vážně úklid a udržování pořádku v komunikačních prostorách. Těmi nejsou jen vstup a předsíň, ale všechny spojující pasáže, chodby a průchody mezi místnostmi a také potrubí v domě.

Nechceme-li nést životní kříž jen na svých bedrech a chceme-li si pomoci energií v prostoru, hodí se mít vchod do domu či bytu velký přiměřeně dalším prostorům. Prostě se vyplatí, když je „větší než malý“ :-) . Obdobně je to se vstupní halou, nazývanou v Číně „ming tang“, fontána hojnosti. Znamená to prostor, který je – podobně jako ledviny v těle, o něž se dobře pečuje – zásobárnou energie. Nejlépe představovanou dvoranou, halou či velkorysejší verandou.

Když už jsou vstupní prostory malé, o to více se vyplatí dbát na pořádek. Pak může plynutí životem fungovat lépe než ve velkých předsíních či halách, kde se o pořádek nepečuje.

2. Člověk nezávislý by měl být moudrý, nikoli ustrašený

Člověk na cestě životem začíná bez životního partnera, což mu dává možnost větší nezávislosti, jedinečnosti a tím i autenticity. Ovšem být na cestě znamená, nebát se jít stále dál v pracovních i osobních věcech a neustrnout.

Když se objevují strachy a bloky, třeba i s přibývajícím stářím služebním či životním, je potřeba rozvinout v sobě moudrost, pomocí nichž je bude možné překonat. Strach i moudrost jsou u člověka cesty dvěma stranami téže mince.

3. Lineárně plynoucí čas

Pokud se Vám daří přeplouvat v kariéře překážky, které jinak vždy existují, neměli byste se setkávat s tím, že se cyklicky vracejí stále stejné situace. To znamená, že jste na Vaší cestě něco nevyřešili. Na druhé straně když čas běží příliš rychle a objevuje se mnoho příležitostí, které nejsme schopni uchopit a zvládnout, také to není dobře.

Pokud jsou s časem v sektoru 1 problémy, tak ze dvou důvodů. Na vše je dost času, což nás může nebezpečně ukolébat nebo až znehybnět. Nebo naopak převládá pocit, že je potřeba vše stihnout, tedy stres časový.

Jak všechny 3 herce v sektoru 1 co možná nejlépe „vyladit“, nahradit strach moudrostí a další tipy, se podrobněji dozvíte ve webináři s Evou Joachimovou.