Bydlení

Bydlení

Sto mužů může vytvořit tábor, ale jenom jedna žena může vytvořit domov. Čínské přísloví

Upravovat si obydlí do co nejkrásnější a nejharmoničtější podoby je od pradávna jedním z hlavních zájmů všech lidí, zejména pak strážkyní rodinného krbu. Sektor 8, který by měl připomínat dobře zabydlenou jeskyni, ovšem není jen  spodním levým čtverečkem na plánku feng shui poradce, ale má daleko více funkcí.

1. Prostor jako jeskyně

Opěrné zdi, vnitřní omítka, hory, kopečky či základy domu, to vše také přináleží sektoru 8. Je spojený s prvkem jangové Země, která vytváří domov s plápolajícím plamenem a polévkou mnoha vůní postavenou na horké plotně.

Člověk si může představit velké těžké kameny či kachlové obložení a jejich symbolickou souvislost se vším, co má v vytvořit stabilitu a „pocit útulného domova“ pro všechny lidi, kteří tvoří domácnost. Neznamená to ovšem, že tento prostor musí být vymezen pro kuchyň, dobré je vědět, že se v něm také velmi dobře daří soustředění a přemýšlení nad využitím nových nápadů a inovací v praxi. To se často hodí ve firmě.

2. Člověk soustředěný

Uzavřenost a zahleděnost do sebe sama nemusí být chvilkově na škodu, pokud vznikne kontemplace a soustředění, které poslouží k regeneraci organismu a zaměření na příští cíle a projekty.

Nesmíme ovšem sklouznout k nudě či lenosti, které by zabránily nadšení a postupnému rozhoupání do akce. Člověku tohoto sektoru naopak sluší zdravá dávka zarputilosti.

3. Čas koncentrace

V Asii se odedávna meditovalo a kontemplovalo v jeskyních. Uzavřít se klidně i do stísněnějšího prostoru a tím trochu zpomalit čas se daří právě v tomto sektoru podporujícím stabilitu, který obrazně připomíná. Stejně jako u člověka je potřeba dávat pozor na přílišnou jednotvárnost.

Praktické tipy a informace k tomu, jak vytvořit domov pro zlepšení Vašich rodinných vztahů a fungujícího partnerství se dozvíte na webináři s Evou Joachimovou.